Jak wybrać chustę?

Jak wybrać chustę wiązaną?

Noszenie dziecka w chuście ma same zalety, ale pojawia się pytanie od czego zacząć.
Sprawa niby prosta, potrzebne są dwa elementy; dziecko i chusta. O ile z pierwszym raczej nie ma problemu, to przy wyborze drugiego, pojawiają się pewne dylematy. ;)

A więc jak wybrać chustę? Przede wszystkim istotne są dwie informacje; jaki rozmiar odzieży nosi osoba, która będzie chustować dziecko, oraz jakie wiązanie do tego celu wybierze.

Poniżej zamieszczam tabelkę, która pozwoli dobrać te dwa „parametry”.

Jako doradca chustowy Clauwi polecam przede wszystkim noszenie dziecka w tzn. kangurku, który pozwala na zachowanie optymalnej pozycji dziecka w chuście, czyli prawidłowego ułożenia kręgosłupa w łukowatym wygięciu, takim jakie miało dziecko w brzuchu mamy oraz ułożenia nóżek w odpowiednim zgięciu i odwiedzeniu. Drugim wiązaniem, które mogę polecić jest plecak prosty. Podobnie jak kangurek pozwala na zachowanie prawidłowej pozycji ciała. Obydwa wiązania można stosować od urodzenia.

Pozycje w chuście

 

Dla osoby, która dopiero rozpoczyna noszenie pomocne będzie również oznaczenie środka chusty oraz zaznaczenie krawędzi różnymi kolorami.

Gdy rozważają Państwo noszenie dziecka przez dwie osoby można wziąć pod uwagę następujące opcje:

1. Każdy noszący ma swoją chustę, dobraną do postury i wybranego wiązania, lub też wybieramy chustę wiązaną dla osoby, która będzie nosić częściej i chustę kółkową dla osoby która będzie nosiła doraźnie.

2. Wybieramy chustę przede wszystkim dla osoby, najczęściej mamy, która przede wszystkim będzie nosiła dziecko, natomiast druga osoba wybiera wiązanie na które potrzeba mniej materiału. Czyli przykładowo mama nosi w kieszonce, a tata w kangurku.

3. Dobieramy chustę do postury większej osoby, natomiast osoba o mniejszym rozmiarze może np. obwiązać się dodatkowo nadmiarowym materiałem.

Na etapie zakupu chusty warto rozważyć, czy tata rzeczywiście będzie chciał nosić dziecko. Lepszym rozwiązanie jest takie, w którym chusta jest dobrana przede wszystkim do osoby najczęściej noszącej.

O ile to możliwe zawsze warto umówić się z doradcą chustowym który pomoże w dobraniu odpowiedniej chusty i najlepszego wiązania, a także pokaże jak prawidłowo, czyli przede wszystkim bezpiecznie nosić dziecko.

do góry
FB
Sklep internetowy Shoper.pl